Sposoby na ból zęba


Gdy boli ząb, tylko stomatolog potrafi przynieść pacjentowi pełną ulgę. Co więc zrobić, jeżeli z jakiegoś powodu w danym momencie nie można się do niego wybrać? Istnieją oczywiście pewne doraźne środki, które pomogą zmniejszyć ból. Można z nich korzystać aż do czasu planowanej wizyty u dentysty.

Szczególnie dobrym działaniem przeciwbólowym w przypadku zębów wykazują się… goździki. Można ich użyć na kilka sposobów. Najprostszy w zastosowaniu będzie jednak olejek goździkowy, który – jak warto wspomnieć – występuje również w licznych środkach typowo stomatologicznych. Stomatolog Bemowo. Takim olejkiem można po prostu posmarować obolałe miejsce. Zadziała on przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Niejeden dentysta poleci swojemu pacjentowi także stosowanie czosnku. Jest to bowiem jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, który chroni przed nadmiernym rozprzestrzenieniem się zakażenia i świetnie zwalcza różnego rodzaju bakterie, usuwając je z jamy ustnej. Ulgę przyniosą też ziołowe płukanki. Można je sobie przygotować np. z szałwii.

Leczenie zębów jest jednak czymś nieuniknionym, więc powyższe metody lecznicze można uznać wyłącznie za metody typowo doraźne. Nigdy nie będą one w stanie zastąpić wizyty w gabinecie stomatologicznym, dlatego to na nią trzeba się zgłosić z bólem.

Polecane: Dentysta i chirurgia stomatologiczna Poznań.