Kurtyny pcv – uniwersalne rozwiązanie dla magazynów


Posiadając duże przestrzenie magazynowe, musimy mierzyć się z licznymi dylematami logistycznymi. Trzeba zapewnić odpowiednie rozwiązania począwszy od materiałów, z których wykonana jest hala, po zoptymalizowane ścieżki i alejki oraz specjalne nawierzchnie i wiele innych. Lista rzeczy, które składają się na dobrze prosperujący magazyn, lub halę przemysłową w zasadzie się nie kończy. Kolejne usprawnienia są tak naprawdę wpisane w życie każdego przedsiębiorstwa. Jeżeli firma staje w miejscu i przestaje myśleć o kolejnych rozwiązaniach, to szybko przestanie prosperować i polegnie wobec dynamicznie rozwijającej się konkurencji.

Jednym z rewolucyjnych materiałów, które zmodernizowało przemysł jest folia pcv. Z tego wyjątkowo trwałego i elastycznego materiału możemy wykonać szereg przydatnych przedmiotów użytku codziennego. W przemyśle znalazł on swoje szczególne miejsce do produkcji różnego rodzaju przezroczystych barier. Jednym z takich rozwiązań są bardzo popularne kurtyny magazynowe. Dzisiaj można je znaleźć w każdym dużym magazynie bądź hali gdzie poruszają się wózki widłowe i inne pojazdy magazynowe. Zapewniają wygodne przemieszczanie się między pomieszczenia i izolują je od siebie. Kurtyna nie pozwala przejść pyłom obecnym na hali, a także nie przepuszcza powietrza i temperatury z zewnątrz. To, co chcemy żeby zostało w środku i nie może się wydostać, to pozostaje, a ludzie z towarem mogą się przemieszczać dowolnie tak jakby nie znajdowały się tam żadne drzwi.

Kurtyny pcv występują w wielu rozmiarach. Można je dobrać do każdej wielkości lub kształtu dla danego wejścia. Montaż kurtyny jest bardzo prosty i nie wymaga specjalnych narzędzi ani zdolności. Systemy mocujące do kurtyn są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej i odporne na zniszczenia. Sam materiał, z którego wykonana jest kurtyna również wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Przejeżdżanie przez nie wózkiem z odkrytymi widłami nie pozostawia na nich widocznych śladów. Przede wszystkim w porównaniu do drzwi przesuwnych jest to rozwiązanie tanie, ale niepozbawione licznych zalet.

Wszystko o folii PCV: https://ekranypcv.pl/